Rhodos 2008, ostrov Symi.

 

[Pro přidání popisu klikněte zde]

Ostrov Symi je malý ostrůvek ležící v těsné blízkosti Turecka. Patří do souostroví Dodekanes. Je to oblíbený cíl výletů návštěvníků Rhodu. Od přístavu v hlavním městě je ostrov vzdálen přibližně 40 km.

Symi je veliké asi 60 km2 a žije zde pouze kolem 2300 stálých obyvatel. V době hlavní sezony se však na ostrově pohybuje mnohem větší množství lidí.

Povrch ostrova je převážně skalnatý bez hojné vegetace. To je zřejmě způsobeno masovým vykácením lesů v dávné době, kdy bylo Symi proslulé stavbou lodí. To je také důvodem, že povrch ostrova nedokáže zadržet vodu a ta sem musí být dovážena. Symi je také známé tím, že je to jeden z nejteplejších řeckých ostrovů a spadne zde minimální množství srážek. Na ostrově je mnoho strmých skal a kopců, jeho nejvyšším vrcholem je však hora měřící pouze 616 m.

Celý ostrůvek je navštevován zejména pro svoji typickou architekturu domů.

Hlavní stejnojmenné město - Symi leží na severní straně ostrova. Sem, do hluboké zátoky s přístavem většinou přijíždějí i výletní lodě. Zátoka nabízí pohled na strmé svahy a na nich stojící panské domky v rozličných pastelových barvách. Většina domů má balkon a příkrou nikoliv rovnou střechu. Domky nemají s typickým řeckým domem mnoho společného. Většina těchto barevných obydlích byla inspirována španělskou architekturou a vlivem.

Hlavní městečko je rozdělené na dvě části - na Horní a Dolní město. Tyto části však dnes mají pouze historický charakter, protože hranice mezi nimi již nejsou téměř rozeznatelné.

Zurück zu Die Alben von MartaZ
Werden Sie ein Fan! Folgen Sie MartaZ und Sie werden jedes Mal, wenn MartaZ neue Bilder hochlädt, per E-Mail darüber informiert.